World Water Week 2023

24 серпня 2023 р. в рамках Всесвітнього тижня води, що щорічно проводиться у Стокгольмі (Швеція) Світовим банком було організовано сесію «Вплив війни та клімату на водну безпеку України». Ranu Sinha (старший спеціаліст з управління водними ресурсами, Світовий банк), Silvan Ragettli (експерт з дистанційного зондування, HydroSolutions) та Poolad Karimi (старший спеціаліст зі зрошення, Світовий банк) представили аналіз впливу російської агресії на зрошення та управління водними ресурсами в Україні. При аналізі було широко застосовано методи дистанційного зондування Землі. Представлено оцінку збитків, яких зазнав сектор зрошення через війскові дії та підрив Каховської дамби. Внаслідок останнього найбільші зрошувальні системи півдня України залишилися без джерела води, так само як велика кількість населених пунктів без водопостачання. На основі визначення індексу біомаси було оцінено втрати сільського господарства через війну. Також, частина аналізу була присвячена впливу змін клімату на сільське господарство в Україні.

За прогнозними моделями та висновками експертів у найближчі роки для ефективного ведення сільськогосподарської діяльності зрошення необхідно буде розширювати, включаючи центральні регіони України.

Протягом сесії було представлено онлайн платформу прийняття рішень.

У дискусії прийняли участь т.в.о. Голови Держводагентства України Наталія Латиш та перший заступник Голови меліорації та рибного господарства України Тарас Кот.

Робота на сесію була виконана за участю фахівців Інституту та ГО «Прімавера».

Участь у заході взяли науковці відділу водних ресурсів.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + fifteen =