VІ міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Роль меліорації та водного господарства у забезпеченні сталого розвитку сільського господарства»

10 жовтня 2024 року за допомогою платформи Zoom пройшла VІ міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Роль меліорації та водного господарства у забезпеченні сталого розвитку сільського господарства».

Метою конференції було ознайомлення із основними досягненнями науки і виробництва у сфері меліорації та водного господарства, обмін думками щодо сталого розвитку землеробства та можливостей впровадження розробок молодих учених у сучасних умовах сільськогосподарського виробництва та війни.

У заході взяли участь понад 70 зареєстрованих осіб.

Відкрив конференцію з вітальним словом молодим ученим директор Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло ЯЦЮК.

Спікерами форуму виступили представники наукової спільноти:

  • Наталія ДІДЕНКО, к.с.-г. н., старший дослідник, заступник начальника «Офісу Горизонт Європа в Україні» НФДУ, Київ, Україна – Програма «Горизонт Європа» – флагманська програма ЄС з досліджень та інновацій.
  • Альона ПЕРЕБИНОС, к.т.н., дослідниця кафедри технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці Київського національного університету будівництва і архітектури, проєктна координаторка ГС “Український Альянс Нуль Відходів”, Київ, Україна – Проєкт «Міста нуль відходів в Україні» (за фінансової підтримки програми LIFE ЄС)
  • Рафік ІСЛАМ, д. ф., директор програми (професор) ґрунтових, водних та біоенергетичних ресурсів, Університет штату Огайо, США – Повоєнне відновлення сільського господарства України: роль молодих вчених (презентувала матеріали доповіді Наталія ЛОГУНОВА).
  • Михайло ЯЦЮК, к. геогр. н., старший дослідник, директор Інституту водних проблем і меліорації НААН, Україна – Вода в Україні та світі: локальні та глобальні виклики.
  • Олеся ВАЩУК, д.ю.н., професор, Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Україна – Портфоліо молодого вченого: навички, компетентності.

Головними темами обговорення у секційному засіданні стали досягнення молодих вчених і доповіді:

  • Марини МАРТИШЕВСЬКОЇВплив війни на навколишнє природне середовище.
  • Валерія КАРУНИ Оптимізація коефіцієнту водоспоживання за краплинного зрошення суниці садової.
  • Дмитра СТЬОЖКИ – Вплив використання сільськогосподарської техніки на формування зволоженості ґрунту.
  • Максима ЩЕРБАТЮКАРежим зрошення та евапотранспірація картоплі в умовах Полісся України.
  • Валерія ЛЮБІЦЬКОГО – Режим зрошення та продуктивність насіннєвих посівів кукурудзи в умовах Полісся України.
  • Дмитра ДЕМЧУКАДослідження інфільтрації: сучасний стан та огляд методів.
  • Степана КУЗЬМИЧАУдосконалення способу очищення русла водоприймача чи каналу від мулу.
  • Сергія МАРИСИКАМінімізація вмісту іонів важких металів і радіонуклідів очищенні води за допомогою сучасних технологій проектування з використанням вітчизняних сорбентів.
  • Антона СМІРНОВАРозробка програмних засобів на платформі GOOGLEEARTHENGINE для оцінки просторового розподілу компонентів водного балансу.

Захід організовано Радою молодих вчених Інституту водних проблем і меліорації НААН України у партнерстві з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Інститутом водного господарства ім. Цотне Мірцхулава Грузинського технічного університету (Грузія), Білостоцьким технологічним університетом (Польща), Державним університетом штату Огайо (США).

За результатами проведення конференції сформовано електронний збірник матеріалів з присвоєним цифровим ідентифікатором DOI у CrossRef.

Мирного неба та творчих звершень на науковій площині учасникам конференції!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − four =