22 березня 2018 року на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України і Рада молодих учених при МОН було ухвалено важливий та якісно підготовлений документ “Дорожня карта інтергації України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA)”. Дорожня карта розроблялася протягом 2017 року з використанням досвіду Австрії, Фінляндії, Німеччині, Естонії.
Цей документ також було погоджено Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій, незабаром він буде офіційно виданий Наказом МОН.
У Дорожній карті визначено 6 (а фактично 7) головних пріоритетів євроінтеграції української науки, до кожного визначено кілька цілей, заходів, інструментів та індикаторів досягнення, які пов’язано з конкретними рекомендаціями Міжнародного аудиту української дослідницької системи, проведеного у 2016 році групою експертів Єврокомісії у рамках програми PSF H2020. Пріоритетами інтеграції української науки у Європейський дослідницький простір визначено такі:
Пріоритет 1. Ефективність національної дослідницької системи
Пріоритет 2а. Спільне вирішення проблем, зумовлених глобальними викликами
Пріоритет 2б. Оптимальне використання державних інвестицій у дослідницькі інфраструктури
Пріоритет 3. Вільний ринок праці дослідників
Пріоритет 4. Гендерна рівність і комплексний гендерний підхід у сфері науки
Пріоритет 5. Оптимальні обмін та трансфер наукових знань
Пріоритет 6. Міжнародне співробітництво
Ознайомитися з проектом цього документу можна на сайті МОН – https://mon.gov.ua/ua/news/ viznacheno-6-prioritetiv- integraciyi-ukrayinskoyi- nauki-v-yevropu-kolegiya-mon- zatverdila-proekt-dorozhnoyi- karti