Принципи Відкритої науки (Open Science)

У 2018 році ініціативною групою молодих вчених з Львівська політехніка за підтримки Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України було проведене онлайнове опитування (метою було виявлення рівня обізнаності про Відкриту науку та рівень залученості у її практики членів української наукової спільноти), у якому взяло участь 1037 респондентів з усіх областей України.

Сьогодні принципи Відкритої науки (Open Science) – міжнародного руху, мета якого – зробити наукові дослідження, наукові дані та їхнє поширення доступними для всіх рівнів зацікавленого суспільства, є однією із основ візії Європейського союзу – https://bit.ly/3agQIsf та де-факто стандартом для наукової комунікації в Європі.

Користь від впровадження цих принципів може надати значного імпульсу розвитку усіх галузей науки, зокрема і для боротьби з коронавірусом COVID-19 – https://bit.ly/3agugjd, забезпечити низку економічних вигод – https://bit.ly/2Jbtc4k та сприяти пропаганді науки.

Таким чином, проведення повторного опитування у 2020 році  Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України разом з ініціативною групою молодих вчених з Львівська політехніка дасть змогу відслідкувати динаміку рівня обізнаності та поширеності практик Відкритої науки в Україні. 

Результати опитування будуть опубліковані у відкритому доступі та стануть додатковим аргументом на користь залучення грантових коштів для розвитку дослідницької інфраструктури в Україні.

Для проходження опитування https://bit.ly/2xMU9IT

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

12 + 14 =